Toplam yaşam öyküsü sayısı: 9144
Kullanıcı GirişiKategoriler
Yeni eklenenler
Popüler yaşam öyküleri

Ana sayfa - Azmi Yeşil

Azmi Yeşil


Share Paylaş


Tavsiye et


Meslek: Valiler Kaymakamlar

Azmi Yeşil Yazıcıya Gönder

Vali Yardımcısı Azmi Yeşil 1955 yılında Osmaniye iline bağlı Düziçi ilçesinin Kurtlar köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokulu Düziçi ilçesi merkezinde, lise öğrenimini Osmaniye ilinde tamamladı. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nde tamamladı.

1977-1979 yıllarında İçişleri Bakanlığı Merkez teşkilatında memur olarak kamu görevine başlayan Azmi Yeşil, 1979 yılında Adana Valiliği Kaymakam adaylığına tayin oldu. 1982 yılında 65. dönem Kaymakamlık kursuna müteakip Erzurum ili Horasan Kaymakamı olarak görevine başladı. Yeşil Mülki İdare Amiri olarak Adana İli Pozantı İlçesi, Bolu İli Seben İlçesi, Adana İli Saimbeyli ilçesi, Çanakkale İli Bozcaada İlçesi, Tunceli İli Pertek İlçesi ve Samsun İli 19 Mayıs İlçesi Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişliği görevini 16 yıl sürdüren Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, 2004 yılında Balıkesir Vali Yardımcılığına atandı. Burada 5 yıl görev yaptıktan sonra son kararname ile Afyonkarahisar Vali Yardımcılığı görevine atanan Azmi Yeşil evlidir ve iki çocuk babsıdır.