Hakan Peker


Şarkıcı Hakan Peker 1 Ocak 1963 tarihinde İstanbul’da doğdu. Seyyal Taner ve Deniz Erkanat’ın dansçısı olarak profesyonel çalışmalara basladı. 1981 yılında Türkiye Dans Yarışması’nda birinci oldu. TRT’ nin eğlence programlarında ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı konser organizasyonlarında yer aldı.

1989 yılında “Bir Efsane” ismini taşıyan ilk albümü piyasaya çıktı. 1990 yılında “Camdan Cama” adlı albümü çıkardı. Ardından Hakan Peker endi prodüksiyon şirketini kurdu. “Hey Corç”, “Amma ve Lakin” albümlerini kendi şirketinden çıkardı. 1995 yılında çıkardığı “Atesini Yolla” albümü ile, albümdeki şarkıların klip yönetmenliklerini de üstlendi.

1998 yılında “Dünden Bugüne Hakan Peker” adlı albümü ile daha önce çıkardığı albümlerdeki hitlerden nostalji albümü oluşturdu. 2001 yılında Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşan “Canım istedi” adlı albümünü çıkardı. 2003 yılında “Aşk Bana Lazım” , 2004 yılında ilk bir single çalışması olan “Taş gibi” ardından “Yak Beni” ve 2006 yılında “Gece Gözlüm” adlı albümleri çıkardı.