Adnan Çiçek

Adnan Çiçek

1964’te Tokat’ın Niksar ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Niksar’da, ortaöğrenim ve liseyi ise Tokat’ta tamamladı. 1979’da Tokat Gaziosmanpaşa Lisesinden, 1984’te Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu.

1984-1987 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Tarımsal İşletmecilik alanında yüksek lisans, 1987-1990 yılları arasında aynı enstitüde Tarımsal Üretim Ekonomisi alanında doktora yaptı. 1991’de Gaziosmanpaşa Üniversitesinde yardımcı doçent olarak çalıştı ardından 1997 yılında doçent oldu.

2004-2014 yılları arasında iki dönem Tokat Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Bu sürede şehrin Atık Su Arıtma Tesisi ise su sorununu, kurduğu Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ile de çöp sorununu çözdü. Yeni itfaiye binasını vatandaşların hizmetine açtı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesinde ekonomi, proje hazırlama ve değerlendirme, işletmecilik, finansman, Türkiye ekonomisi gibi dersler verdi. DPT, TÜBİTAK, ICARDA ve Sanayi Bakanlığı gibi birçok kurum ile ortak proje çalışmalarına katıldı. Ellinin üzerinde yayımlanmış eseri ile proje hazırlama ve değerlendirme, araştırma ve örnekleme yöntemleri üzerine iki adet kitabı vardır. Aynı zamanda İngilizceye de hâkim olan Adnan Çiçek, evli ve iki çocuk babasıdır.