Emin Göncüoğlu

Emin Göncüoğlu

1960 yılında, Şanlıurfa’da doğdu. İlköğrenimini Van’da tamamladı, ortaöğrenimine ise Şanlıurfa’da devam etti. İstanbul Maçka Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu, burada elektrik üzerine eğitim aldı. Mezuniyetinin ardından Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü bitirdi. Daha sonra İşletme Fakültesinde öğrenim görmeye başlasa da kendi isteğiyle devam etmeme kararı aldı ve eğitimini yarıda bırakarak okuldan ayrıldı. 1983 yılında, ticaretle uğraşmaya başladı. Bu süre zarfında, 1997 yılında ilk kitabı olan “Kâğıttan Kayıklar”ı yayımladı.

Yazar, “Kâğıttan Kayıklar” adlı eserinde; eski bir arkadaşı ile karşılaşan Muktim’in hatıralarını andığı bir gecenin ardından gelişen olaylardan bahsediyor. Geçmiş ve şimdiki zamanındaki hüzünlerin izlerine rastlayan Muktim, vaziyetinin tıpkı sevgili yeğeninin banyodaki su dolu leğen üzerinde yüzdürüp batırdığı kâğıttan kayıklar gibi olduğunu düşünüyor.

“Öteki Hayatlar” adlı eserinde zamanla solarak yitip giden bir sevginin hikâyesini; “Kayıp Kuşlar Sahili”nde huzursuz giden evliliğinden uzaklaşan Reha’nın kendini dinlemek için ailesinin yaşadığı yazlığa gidişini ve ardından gelişen olayları; “Genç Rahmi’nin Hikâyesi”nde henüz gençliklerinin baharında olan Rahmi ve Sinem’in masum ve temiz hayatlarının, aynı okul sıralarında başlayan saf sevgilerinin hikâyesini; “Dar Sokakta Ayak Sesleri” adlı eserinde ise İstanbul ve Urfa sokaklarında geçen bir serüveni anlatır.

Kaynak: https://www.elipskitap.com.tr/yazar/emin-goncuoglu/

https://www.elipskitap.com.tr/urun/dar-sokakta-ayak-sesleri/

https://www.elipskitap.com.tr/urun/kayip-kuslar-sahili/