Heidi Klum


Oyuncu, sunucu, moda tasarımcısı, yapımcı, şarkıcı ve model Heidi Klum, 1 Haziran 1973 tarihinde Almanya’da doğdu. 18 yaşındayken "Model 92" adlı yarışmaya katıldı. Aynı yıl okulu bitirdi ve bir süre Almanya ve çevre ülkelerde modellik yaptı. 1998 yılında Sports Illustrated dergisinin bikini sayısının kapağına çıktı ve ardından dünyaca ünlü iç giyim markası Victoria’s Secret ile anlaşma imzaladı.

"How i met your mother" , "Sex and the City: The Movie", "Spin City", "Yes, Dear", “Blow Dry", "Ella Enchanted" ve "The Life and Death of Peter Sellers" gibi film ve dizilerde rol aldı.

Klum, "Project Runway" ve "Germany’s Next Top Model" isimli reality şovların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Model aynı zamanda Alexandra Postman ile birlikte "Body of Knowledge: Eight Rules of Model Behavior" isimli bir kitap yazdı.

Heidi Klum bunların yanı sıra tasarımcı olarak da ismini duyurdu. Bebek ve yetişkin markası kıyafetleri tasarladı. Birkenstock için ayakkabı, Mouawad için mücevher ve kendi web sitesinde satılmak üzere bikiniler tasarladı. Ayrıca Victoria’s Secret’ın "The Body" adlı koleksiyonu için de çalıştı. "Heidi Klum" ve "Me" adlı iki parfüm piyasaya sürdü.

Heidi Klum, Kasım 2006’da ilk single albümü "Wonderland"i piyasaya sürdü.

Klum, 6 Eylül 1997 tarihinde saç tasarımcısı Ric Pipino ile evlendi ve Kasım 2002’de boşandı. Klum daha sonra, 10 Mayıs 2005 tarihinde İngiliz müzisyen Seal ile evlendi.