Mustafa Ekinci

Mustafa Ekinci

14.05.1976 tarihinde, Mardin'de doğdu. Konya İmam Hatip Lisesindeki öğrenimini tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Bölümünde öğrenim görmeye başladı lakin buradaki eğitim sürecini üçüncü sınıfta sonlandırdı. Yükseköğrenimine Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat Bölümünde devam etti. Takip eden yıllarda Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yönetim ve Organizasyon Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

1998-2000 yılları arasında Met Ajans'ın Reklam Koordinatörü idi. Konya Ticaret Odası ile ortaklaşa hazırlanan, Konya iş dünyasının tanıtımı amacıyla düzenlenen Konya İş Rehberinin yayım sürecinde aktif görev aldı.

2001-2002 yılları arasında Kombassan Holding bünyesinde tercüman olarak bulundu. Yurt Dışı Yatırımlar Direktörlüğü biriminde Orta Doğu ve Afrika Masalarında mütercimlik yaptı. Şirket dâhilindeki işletmelerin uluslararası pazarlara açılmasına öncülük etti.

2005-2008 yıllarında Mobile Service şirketinin ortağı ve şirket müdürüydü. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Siirt illerini kapsayan profesyonel teknik servis hizmeti sağlanmasına yönelik çalışmalara öncülük etti.

2008 yılından itibaren Ankara Bilgi Teknolojileri AŞ bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı ve kamu ile özel sektör kurumlarına uygulama yazılım projeleri geliştirme, data center kurulumu gibi çeşitli alanlarda aktif rol oynadı. Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde çeşitli faaliyetler yürüttü.

Yine 2008 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Divan Kitap Yayıncılık markası dâhilinde, sosyal bilimler alanında yüzlerce akademik kitap yayımladı. 

Ekinci; iyi düzeyde Arapça ve Kürtçe, orta düzeyde ise İngilizce bilmektedir.