Mustafa Yüce

Mustafa Yüce

1978 yılında Kütahya’da doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında Şanlıurfa Ceylanpınar’da öğretmenlik hayatına başladı. 2005 ‘de Domaniç, 2007’de ise Tavşanlı’da görev yaptı. Toplam 13 resim sergisine katıldı.

Gerçeküstücü ve fantastik tarzda eserler ve Türk resim sanatında gerçeküstücülüğün genç temsilcilerinden olan ressam olarak tanınmaktadır.

Gerçeküstücü ve fantastik resmin önemli temsilcilerinden biri olarak anılmaktadır. Eserlerinde estetik kaygılardan ziyade, toplumsal kaygıları ele aldı.

Fotorealizm ve hiperrealizm akımlarına bağlı eserler de vermektedir. Soft pastel tekniğiyle yaptığı resimlerde özellikle yaşlı erkek karakterleri resmetmeyi tercih etmektedir. “Old Man and Farewell” adlı resmi, Tayvan’daki bir sergide 27 bin 500 dolara alıcı bularak Asya’nın en pahalı resmi olma özelliğini taşımaktadır.

2008 yılında atandığı İzmir Kemalpaşa Ümran Baradan Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde resim öğretmenliği görevini sürdürmektedir.