Neslihan Demir Darnel

Neslihan Demir Darnel


Milli voleybolcu Neslihan Demir Darnel 9 Aralık 1983 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Voleybola 1995 yılında Eskişehir DSİ’de başladı. 14 yaşında iken, ilk transferini yaptı ve Yeşilyurt Spor Kulübü’nde oynamaya başladı. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Yeşilyurt’da dört sene forma giydikten sonra 2002 yılında yıldızı parladı. Bu klup altında iki şampiyonluk, bir Top Teams Cup kazandıktan ve 2006 yılında Cannes’da duzenlenen Indesit Şampiyonlar Ligi Final Four’unda forma giydi.

2006-2007 sezonunda İspanya’nin Spar Tenerife Marichal takımıyla dört senelik anlaşma imzaladı. Neslihan Demir, kariyerine eski takımı olan Türkiye takımında devam ediyor.

Milli formayı ilk olarak Genç Milli Takım’da giydi. İlerleyen yıllarda başarılı oyunuyla A Milli Takım’ın değişmez ismi oldu. İlk A Milli takım formasını 16 yaşında giydi.

Türkiye’nin katıldığı tüm şampiyonalarda, Neslihan smaçları ile milli takıma sayılar kazandırdı. Sağ kolunu neredeyse hiç kullanmadığı halde güçlü hücum oyunuyla Milli Takım’ı pekçok maçta sırtladı.