Oğuzhan Koç

Oğuzhan Koç


Oyuncu ve şarkıcı Oğuzhan Koç 13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan’da doğdu. Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde ve Bursa Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nde okudu. Kısa bir süre İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde kayıtlı kaldı, ardından İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nde üniversite eğitimine devam etti.

Küçük yaşlarından itibaren sahne sanatlarıyla ilgilenen Koç, lise yıllarında amatör olarak tiyatro oynadı. Oğuzhan Koç, 2007 yılında BKM Atölye Oyuncuları arasına katıldı ve halen BKM Mutfak Oyuncuları bünyesinde "Çok Güzel Hareketler Bunlar" isimli oyuna oyuncu ve senarist olarak katkıda bulunmaktadır.

Koç, 2009 yılında gösterime giren “Neşeli Hayat” filminde de rol aldı. Ferhat Göçer’e "Gül ki Sevgilim" adlı söz ve müziğe kendine ait şarkısını verdi. Gülben Ergen’in son albümünde söz ve bestesi kendisine ait olan “Giden Günlerim Oldu” şarkısına eşlik etti. BKM Mutfak oyuncularının kendilerinin yazıp oynadığı "Çok Filim Hareketler Bunlar" adlı filmleri 2010 Mart’ta vizyona girecektir.