Ruslana Korşunova

Ruslana Korşunova

Ruslana Korşunova (Rusça: Руслана Ќоршунова, İngilizce: Ruslana Korshunova) (d. 2 Temmuz 1987,Alma Ata Kazakistan - ö. 28 Haziran 2008, Manhattan, New York, ABD), Rus asıllı manken ve model.

Babasını küçük yaşta kaybetti, annesi ve erkek kardeşi Kazakistan’da yaşamaya devam etmektedir. Üstün ve ince fiziği (1,74 boy, 84-61-86 vücut ölçüleri) ve birkaç dili çok iyi bilmesi sayesinde 2003’de Debbie Jones ajansı tarafından Kazakistan’da keşfedildi. Elle dergisi Fransa baskısı, Vogue dergisi Polonya ve Rusya baskılarının kapaklarında, ve ayrıca, Blugirl by Blumarine, Clarins, Ghost, Girbaud, Kenzo Accessories, Marithé & François, Max Studio, Moschino, Old England, Pantene Always Smooth, Paul Smith ve Vera Wang gibi ünlü markalar için modellik yaptı. Vogue dergisi İngiltere baskısı tarafından "Geleceğin En Heyecan Verici Yüzleri"nden biri (A face to be excited about) olarak seçildi. Daha sonra New York, Londra ve Paris’te IMG ajansı tarafından temsil edildi.

Ruslana Korşunova 28 Haziran 2008’de New York Manhattan’da 130, Water Street’deki apartmanının penceresinden düşerek yaşamını yitirdi. Ölümüne sebebiyet veren şartlar ve olay hakkındaki soruşturma New York polisi tarafından sürdürülmektedir . İntihar ettiği sonucuna ulaşılmış ise de, bu sonuca tezat teşkil eden bulgular da geçerliliklerini korumaktadır Erkek arkadaşı Artem Perchenok, polise verdiği ifadede, Ruslana’nın ölümünden birkaç saat önce birlikte televizyonda Ghost filmini izlediklerini ve hal ve davranışlarında bir aykırılık bulunmadığını belirtti. Bir başka arkadaşı, Ruslana’nın Paris’te bir modellik işinden yeni döndüğünü ve sevinçten "havalarda uçuyor" göründüğünü ve intihar etmek istemesi için hiçbir sebep görmediğini açıkladı.. Ruslana’nın coach’u Vladislav Novgorodtsev de dahil olmak üzere, başka yakınları ise, aylar öncesine dayanan ve elemli ifadeler içeren mesajlarına, duygusal hayatındaki çalkalanmalara ve mali sorunlarına atıfta bulundular