Dursun Erkılıç

Dursun Erkılıç

1958 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, orta, lise ve üniversiteyi Ankara’da okudu. 1974 yılında yerel ve yaygın gazetelerde muhabir, foto muhabiri, redaktör, editör ve yönetici olarak görev yaptı.

Değişik dergi ve gazeteler için çok sayıda araştırma, inceleme ve yazı dizisi hazırladı. Bu dizilerle ilgili, çok sayıda radyo-tv programına konuk oldu.

1982 yılında hazırladığı ve Yenigün Gazetesi’nde yayımlanan “Yugoslavya Türk Edebiyatı” incelemesi, kaynak olarak kullanıldı.

Çevre konulu şiir yarışmasında bir şiiri ve hikayesi, TESK’in düzenlediği “Esnaf Öyküleri” yarışmasında mansiyona değer görüldü ve yayımlanan kitapta yer verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı için çekilen “Naime Nine’nin Günlüğü” ve “Çeyiz Sandığı” isimli belgesellerin metin yazarlığını yaptı.

Başkent Televizyonu’ndaki “Başkent Meydanı” isimli programın sürekli konuğu oldu.

 “Yazı İşleri”, “Bir Doğa Masalı Bin Doğa Gerçeği” ve “Hayvanat Bahçesi” isimli üç tiyatro oyunu; “Hepimiz Suçluyuz” ve “Orman Yangını” isimli iki gölge oyunu; pek çok dergi ve gazetede yayımlanmış gezi yazıları, denemeleri, öyküleri bulunmaktadır.

Uzun süre Konya TV’nin Ankara Temsilciliğini yaptı.