Ahmet Altınparmak

Ahmet Altınparmak


Ahmet Altınparmak, Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1987 yılında Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Bir yıl  yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim için İngiltere’nin Brighton ve Southampton şehirlerinde bulundu. Sırasıyla Konya Seydişehir, Derebucak ve Cihanbeyli ilçelerinde vekaleten, Kastamonu Bozkurt, Denizli Baklan, Malatya Arguvan ve Şanlı Urfa Suruç ilçelerinde asaleten kaymakamlık görevlerinde bulundu. 1997 yılında İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atandı. 1999 yılında aynı Genel Müdürlükte Daire başkanlığına atandı.

2001 yılında Bakanlıktan izin alarak altı ay süreyle Birleşmiş Milletler’de (UNICEF) Danışman olarak görev yaptı. Kasım 2002 tarihinde atandığı  Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğü görevi, Kasım 2004 tarihinde İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne atanmasıyla sona erdi. 27 Nisan 2008 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 21 Nisan 2008 tarihli ve 2008/13529 sayılı Kararname ile Muğla Valiliği’ne atandı.

Kaymakamlık görevi esnasında yükseköğretim kurumlarında Halkla İlişkiler ve İngilizce dersleri verdi.

İyi derecede İngilizce bilen Ahmet Altınparmak, evli ve üç çocuk babasıdır.