Blue

Blue, dört genç erkekten kurulu Londralı bir grup. 2001 yılında yayınladıkladıkları single ile üne kavuşan grup, bu çıkışları ile de Brit ödüllerinde ‘En İyi Çıkış Yapan İsim’ ödülüne layık görüldü.

Blue, Londralı 07 Mayıs 1979 doğumlu Duncan Matthew James, 23 Haziran 1981 doğumlu Anthony Daniel Costa, 17 Haziran 1983 doğumlu Lee Ryan ve 30 Mart 1979 doğumlu Simon Solomon Webbe adlı dört yakışıklıdan oluşuyor. Yayınladıkları ilk albüm çalışması ‘All Rise’ ile İngiltere listelerine 4 numaradan giren grup bir buçuk ay boyunca ilk beşte kalmayı başardı. Bu albümdeki ‘Too Close’ ve ‘If You Come Back’ şarkıları ile seslerini daha da büyük kitlelere duyurdular. Bu albümle, pek çok eleştirmenden olumlu not alan grup, bir çok da ödül kazandı.  


Blue ikinci albüm çalışmalarına ‘One Love’ adını verdiler ve albümle aynı adı taşıyan şarkıları ile de yine hızlı bir çıkış yaptılar. R&B şarkılarından oluşan albüm kalitesi açısından da takdir topladı. Türkiye ise grubu daha çok bu albümde ki 1976 Elton John imzasını taşıyan ‘Sorry Seems To Be The Hardest Word" isimli şarkı ile tanıdı.  


2003’de ‘Guilty’ albümlerini yayınlayan Blue, sonrasında da ‘Best of Blue’ adlı toplama şarkılarını içeren albümlerini yayınladı.