Ebru Şimşek

Ebru Şimşek

1975 yılında Ankara da doğdum. İlk orta ve lise ögrenimimi Ankara’da tamamladım. Mütevazi ve memur bir ailenin ilk çocuğuyum. Lise çağlarımda arkadaşlarımın ısrarı üzerine katıldığım Hey Girl dergisi yüz güzellik yarışmasında birinci seçildim. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ankara’nın ilk mankenlik ve zarafet kursu olan Tülin Mankenlik Kursu’ndan en iyi derece ile mezun oldum. Bu kursta modadan konuşma sanatından yürüyüşe kadar herşeyi öğrendim.

Yine çevremin ısrarları üzerine 1994 yılı Show tv güzellik yarışmasına katıldım.yarışmadan sonra çeşitli tv programlarında sunuculuk yaptım. Çocukken filmlerini izlediğim buyuk oyuncu herkesin sevgilisi rahmetli Kemal Sunal ile Bay Kamber dizisinde başrolu paylaşmam ise oyunculuk kariyerimdeki ilk ve en güzel adımım oldu. Yasadığım talihsiz olaylar nedeniyle uzun bir dönem mesleki hayatıma yeterli zaman ayıramadım. Bu zamanımı daha çok mahkemelerde ve adliye koridorlarında geçirdim. Kazandığım yüzlerce dava kararını gururla burada sizlerle paylaştığım için de ayrıca mutluyum.

Bu süreç içerisinde yinede elimden geldiğince eğitimime önem verdim ve zaman ayırdım. Değerli öğretmenim Fatma Karaca’dan şan, Hüsnü Üstün’den sanat müziği, ve Arif Alaşan’dan dans dersleri aldım. 2003 yılında çıkardığım ilk albümüm