Ezgi Mola


Oyuncu Ezgi Mola 1983 yılında doğdu. 2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. On sekiz yaşındayken Kartal Tibet’in yönettiği “Karate Can” dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kazandı ve dört yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de iki yıl tiyatro eğitimi aldı.

Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla “Çürük Elma” oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. 2005 Kasımında BKM Atölye’ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı “Hırsız Polis” dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı.

2006 yılında çevrilen “Hayatımın Kadınısın” filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde Türkan Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu.

2008 yılında Uğur Yücel’in yönetmenliğinde Türkiye’de bir ilk olan “Kolay Gelsin” adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı.

Ezgi Mola, şu anda “Canım Ailem” dizisinde “Feride” karakterini canlandırmaktadır. Bunun dışından “Sınıf”, “Senden Başka”, “Görünmez Adam”, “Sevinçli Haller”, “Sultan Makamı”, “Unutma Beni”, “Hokkabaz”, “Organize İşler”, “Veda” ve daha pek çok film ve dizide rol aldı.