Gülay Özdem

Gülay Özdem

15 Mayıs 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Diyarbakırlıdır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü kazandı. Öğrencilik yıllarında İzmir’de yerel bir radyo kanalında sunuculuk yaptı. Daha sonra Radyospor, Best Fm, Radyo Mega, Radyo Pink ve Star Fm gibi kanallarda haber spikerliği, şiir ve kültür sanat programları yaptı. Radyo ve televizyon alanında kariyer hedefi çizerek üniversite eğitimini yarıda bıraktı. İlk olarak MMC TV ve Tatlıses TV gibi kanallarda şiir programları yaptı. Daha sonra Cine5 ve TV8 kanallarında yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı. Kanal 24’te yayımlanan Sesler Yüzler Mekânlar programıyla Moderatör Haberleri’ni sundu.

2010 yılında TRT Haber’de hafta içi saat 10 haberleri ve 10’dan Sonra adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2011 Nisanı’nda A Haber’e geçti. Bu kanalda aynı yılın Eylül ayına kadar A4 Gece Kuşağı programını sundu. Sonrasında Uykusuz Her Gece isimli programda 2012 yılına kadar görev yaptı. 2012’de Fox TV’ye geçti ve Fox Gece programının sunuculuğunu üstlendi. 15 Kasım 2012 tarihinde istifa etti.

2017-18 döneminde CNN Türk kanalında Güne Merhaba programını sundu, kanal Demirören Holding’e satıldıktan sonra işten çıkarıldı.

Son olarak Show Radyo’da yayımlanan Gülay Özdem ve Şimdiki Zaman isimli programı sundu.

Pana Sinema Akademisinde oyunculuk eğitimi aldı ve Emanet dizisindeki İkbal karakterine hayat verdi. Geçmişte bir evlilik yapan Özdem, sonrasında boşandı.