İnci Sezer Becel

İnci Sezer Becel


İnci Sezer Becel, 5 Mart 1971 yılında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İslahiye’de tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olsu.

1993 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 1994 yılında Ordu kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Sırasıyla Antalya-Finike, Rize- Kalkandere ve Nevşehir-Acıgöl Kaymakam vekillikleri görevlerinde bulunduktan sonra, 1995-1996 yılları arasında sekiz ay süre ile İngiltere’ nin Bournemouth kentinde İngilizce dil eğitimi ile İngiliz genel ve mahalli yönetimiyle ilgili eğitim çalışmalarında bulunan İnci Sezer Becel, 1997 yılında staj programını başarı ile tamamlayarak Konya’nın Çeltik ilçesi Kaymakamlığı’na atandı. İki yıl süre ile Çeltik Kaymakamlığı yaptıktan sonra Adıyaman, Tut ilçesi kaymakamlığına atanan Becel, bu görevi sırasında İsviçre’nin Zürih, Bern, Luzern kentlerinde inceleme gezilerinde bulundu. 2001 yılında Gülşehir Kaymakamlığı görevine atanandı ve 2006 yılı Ekim ayına kadar burada görev yaptı.

İçişleri Bakanlığı’nın 4 Ekim 2006 tarihli ve 2006/8539 sayılı müşterek kararnamesi ile Malatya vali yardımcılığına atanan sayın İnci Sezer Becel evli ve bir çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.