Jennifer Aniston

Jennifer Aniston


Oyuncu Jennifer Joanna Aniston 11 Şubat 1969 tarihinde Kaliforniya’da doğdu. New York’ta büyüyen ve 1980’li yıllarda küçük rollerde oynamaya başlayan Jennifer Aniston, çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı.

12 yaşlarında New York’un prestijli tiyatro okullarından birinden mezun oldu. Bu dönemde “For Dear Life” ve “Dancing on Checker’s Grave” gibi Broadway oyunlarında rol aldı.

1989 yılında rol aldığı TV dizisi “Molloy”un ardından beyaz camda da şöhreti yakalar. Başrolünde Matthew Broderick’in rol aldığı “Day Off” filminin sit-com versiyonu olan “The Edge” ile TV izleyicisinin karşısına geçen Jennifer 1991 yılında “Herman’s Head”deki rolünün ardından “The Ben Stiller Show”da ufak bir rol kapmayı başardı.

En bilinen rolü “Friends" dizisindeki “Rachel Green" rolüdür. Dünya ve Amerikan tarihinde en çok izlenen tv dizisi olan ve çekimleri 10 sene süren "Friends" dizisi ile birlikte yıldızı parlayan Jennifer bu rolü ile bir Altın Küre ve bir de Emmy Ödülü aldı.

2007 yılında Forbes Dergisi’nin belirlediği "Dünya’nın En Zengin Ünlüleri" listesin de toplam 110 milyon dolarlık servetiyle 10. sırada yer aldı.