Julio Cesar

Júlio César Soares de Espíndola (kısaca Júlio César, d. 3 Eylül 1979, Rio de Janeiro), Inter Milan’da oynayan Brezilyalı kaleci.

Júlio César, Rio de Janeiro’da 1979’da doğdu ve bölgenin takımlarından Flamengo’da 6 sene boyunca forma giydi. Ayrıca bu süreçte Grajau adındaki bir takımda da futsal oynadı. Kulüplerde geçirdiği yılların ardından 2005 yılında Inter Milan’a transfer oldu. İlk senesinde AB’li olmayan ülke oyuncuları ile ilgili olan sınırlama nedeniyle bir sene boyunca Chievo Verona’da oynamak zorunda kaldı. Burada olduğu 6 ayda forma giymeyen kaleci, 2005 sonunda Inter Milan’la olan kontratını 3 yıllığına yenileyerek takımın bir üyesi oldu. Dostluk maçlarında ve resmî turnuvalarda sergilediği performanslarla kaleci Francesco Toldo’yu geride bıraktı ve as kaleci olarak görev yapmaya başladı. Şu an takımında hâla bu konumdadır. Bu kalecinin refleksleri çok kuvvetlidir.Çıkardığı inanılmaz pozisyonlar futbola heyecan katmaktadır.Bazı insanlara göre Dünyanın en iyi kalecisidir.

Júlio César, Brezilya formasını 13 defa giydi ve 2004 yılında da takımıyla Copa America’yı kazandı. 2006’da Dünya Kupası’nda üçüncü kaleciydi ve yeşil-sarılıların yaptığı beş maçta da oynamadı. Şu an takımın birinci kalecisidir.