Leyla Mine Tandağ

Leyla Mine Tandağ

26 Aralık 1973'te doğdu. Liseye kadar geçen öğrenim hayatını İstanbul'da sürdürdü. Üniversite eğitimi için ABD'deki Wesleyan College'a gitti. Sırası ile Wesleyan, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Kaliforniya Üniversitesi San Diego, İllinois Teknoloji Üniversitesi ve Chicago Üniversitesindeki lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. 

ABD ve Türkiye’deki ilaç endüstrilerinde üst düzey yöneticilik, Fındık Tanıtım Grubu, Dış Ticaret Bakanlığı, İhracatçılar Birliği ve ABD Tarım Bakanlığının ortaklaşa kurmuş oldukları Amerika Fındık Konseyinde beş sene yöneticilik yaptı. Amerika Sağlık Bakanlığında Proje Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2009 senesinde Türkiye'ye döndü. Ataşehir’de, Nefes Eczanesi’nin eczacılığını yaparken LMT Danışmanlık şirketi ile Türk ve ABD firmalarına danışmanlık yaptı. 2004 senesinde Olimpiyat Meşalesini taşıdı. 2005 ve 2006 senelerinde ABD'de stratejik planlama, görsel ve yazılı reklam ödülleri aldı.

Yayımlatmak üzere değil, başlangıçta sadece kendisi için yazılar kaleme aldı. ABD'deki ilk internet gazetesi olan Alaturka Online'da ve çeşitli sitelerde köşe yazarlığı yaptı. Türkiye'ye döndüğünde bu yazılarını okurları ile paylaşabileceğini düşünerek kitap hâline getirdi. Söz Ver! Yaşam, Aşk, Ruh adlı kitabı böylelikle okur ile buluşmuş oldu.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı seven Tandağ, Çorum Atatürk İlkokulundan bir sınıf annesinin sosyal medyadan yaptığı çağrı üzerine Çorum'da çok amaçlı bir kütüphane inşa ettirdi.

Eserleri: Limit-siz

Söz Ver! Yaşam, Aşk, Ruh

Kaynak: https://www.elipskitap.com.tr/yazar/leyla-mine-tandag/