Mehmet Yıldız

Mehmet Yıldız

Mehmet Yıldız (d. 14 Eylül 1981, Yozgat) Sivas Spor Kulübü’nde futbol branşında forvet mevkiinde forma giyen Türk futbolcu.

Ankara amatör küme takımlarından Tigemden Ahmet Ertem tarafından Sivasspor’a transfer edilmiştir.

İlk şansı veren isimlerden biri İlyas Tüfekçi dir.İlerleyen yıllarda, Sivassporun 1. Lig serüveninde belli zamanlarda yer almayı başarmıştır. Teknik direktör değişiklikleri Mehmet Yıldızın bir anlamda kaderini belirlemiş, önce Türk Telekomspora kiralık giden, daha sonra yine Sivasspora dönen ve hemen ardından Gökhan Bozkaya ile birlikte Antalyaspora transfer olan yıldız oyuncu Akdeniz ekibinde Bundan futbolcu olmaz deyip, gönderilmiştir.

Tekrar Sivasspora dönen Mehmet Yıldız, bu defa da Süper Lig vetosuyla karşılaşmış, ardından İstanbulspora kiralık vermiştir. İstanbulspor’da müthiş performansıyla göz kamaştıran oyuncu Sivasspor’un vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. Güçlü fiziği üst düzey, top tekniği olmamasına rağmen ilk yarıda attığı 15 golle dikkatleri üzerine çeken Mehmet Yıldız şampiyonluğa oynayan birçok kulübünün transfer listesinde ilk sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Üç büyük kulüpten teklif gelmesi durumunda ilk tercihinin Galatasaray olacağını sölemiştir.Fakat Sivasspor’un satmak istememesi yüzünden transfer gerçekleşmemiştir.sivaspor ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştır.