Natasha Bedingfield

Natasha Bedingfield

Natasha Bedingfield, 1981 yılında Sussex’de doğdu. İngiliz pop sanatçısı Bedingfield, henüz gençlik yıllarındayken kardeşleri Daniel ve Nikola ile ‘The DNA Algorithm’ adında bir grup kurdu. Gitar ve piyano dersleri alarak müzik yeteneğini geliştirdi. Üniversitede psikoloji eğitimi alırken müziğe istediği ilgiyi gösteremediğini anlayan Natasha, okuldan ayrıldı ve bir kaç demo kaydederek müzik şirketlerine göndermeye başladı.


2003 senesinde Hillsong London grubuyla ‘Shout God’s Fame’ adlı konser albümüme katılan Natasha Bedingfield, bu albümde kilise müziği tarzındaki parçaları seslendirdi. Ve 2004 senesinde ilk albümü olan ‘Unwritten’, İngiltere piyasasına sunuldu. Albüm, İngiltere de beğeni ile karşılanırken listelerinde de zirveye yerleşti. Albümün öne çıkan şarkıları ‘Single’, ‘These Words’, ‘Unwritten’ ve ‘I Bruise Easily’ oldu.  

2005 senesinde ‘Unwritten’ albümünü Amerika’da da yayonlayan Bedingfield, albümüyle listelerde 26 numaraya yerleşti. ‘Unwritten’ single’ıyla listelerde 5 numara olmayı başaran Bedingfield, bu parçasıyla 2007 senesinin Grammy’lerine ‘En İyi Bayan Pop Vokal Performansı’ dalında aday olarak gösterildi.

Natasha Bedingfield, 2006’da ‘Live In New York City’ adlı konser görütüleri, video klipleri ve kamera arkası görüntülerini içeren bir DVD yayınladı.


Nisan 2007’de ‘N.B.’ adlı yeni albümünü piyasaya süren Natasha Bedingfield, çıkış şarkısı olarak ‘I Wanna Have Your Babies’ adlı şarkısını seçti. Bu single İngilte listelerinde 7 numaraya kadar yükseldi. Müzik kariyerinin yanısıra ‘Global Angels’ adlı çocukları koruma derneğinin önemli bir üyesi.