Rebel Moves

Rebel Moves 2000 yılında Hakan Özer,Cem Özkan,Ömer Ahunbay ve Oğuz Kaplangı olarak kuruldu.Kurulduğu yıl jamesession’lardan oluşan "inHouse Sessions" adlı ilk albümleri 399 adet basılarakyakın arkadaşlarına hediye edildi.

2001 yılında gruba Erol Çay (vokal) ve Kerem Eye’nin (davul) katılmasıyla grup bugünkü halini aldı.Rebel Moves jamsession yapmaya başladı. Rebel Moves 2001 yılından beri çeşitli klüp ve festivallerde session konserler vermekte.Sessionlarda yerli ve yabancı bir çok müzisyen Rebel Moves’ a eşlik etii.

Grup 2003 yılında Elel-Trip Records’dan ilk single "French Fries A la Turca","Sheep" ve Ozan Çolakoğlu’nun remixini yaptığı "Sheep (Ozinga Latin Mix)" olmak üzere 3 parçadan oluşuyordu. "Sheep (Ozinga Latin Mix)" tam 80 ülkede 500 radyoda listelerde yer aldı.

Yurt dışında bir çok radyo ve kulüpte "Sheep (Ozinga Latin Mix)" i duyabilirsiniz.
Rebel Moves’un session olmayan kendi repertuarını sunduğu ilk konser,single’nin çıkmasının hemen ardından 10.Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde gerçekleşti.

2004 yılında Rebel Moves,"Bandare" adlı parçası ile İstanbul Calling albümünde yer aldı.(İstanbul Calling,Elec-Trip Records,2004)

İstanbul Calling albümü 36 hafta D&R en çok satanlar listesinde ilk 10 albüm arasında yer aldı.
Aynı sene "Bandare" Kia reklam filminin müziği olarak kullanıldı. 2004 Yazında Rebel Moves ön grup olarak Tarkan ile Türkiye turnesine çıktı.Rebel Moves 8 konserlik turnede 300 bini aşkın seyirci ile buluştu.
Rebel Moves’un ilk albümü henüz piyasaya çıkmadan,albime adını veren parça "Are You Satisfied?" 19 ülkede gösterime giren Peugeot reklam filminin müziği olarak kullanıldı.

Grubun parçalarının sözleri İngilizce,Fransızca,Türkçe ve Rebel Moves’un Rebelece’sinden oluşmakta.
Rebelce;anlamı olmayan,parçalar yapılırken melodilerin kelimelere dönüşmesinden oluşan bir dil.
Rebel Moves davulcusu Kerem Eye 2006 yılında gruptan ayrıldı.