Sevinç Satıroğlu

Sevinç Satıroğlu

1981 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında Kanal 24'te muhabir olarak göreve başladı. Başbakanlık muhabirliğinden, polis- adliye haberlerine, çevre haberlerinden özel haberlere kadar pek çok alanda haber yaptı. Canlı yayınlarla sıcak haberleri olay yerinden aktardı. 2008 yılında Türkiye'yi gezerek, canlı olarak yayınlanan Seyir Defteri isimli haber-gezi programını hazırlayıp, sundu.

Yaptığı çevre haberleri ile 2008-2009 ve 2010 yıllarında üst üste INEPO Çevre Olimpiyatları Basın Ödülüne layık görüldü. Ekranda ses kullanımı konusunda büyük destek gördüğü piyanoda, 2009 yılında İngiliz Kraliyet Müzik Akademisi ABRSM sınavlarına girerek, başarı sertifikası aldı. Marmara Belediyeler Birliğinde ve çeşitli belediye ve üniversitelerde Doğru Türkçe ve Hitabet Sanatı üzerine eğitimler verdi.

Kanal 24'te 2007-2012 yılları arasında dünya bültenleri, saat başı haber bültenleri ve sabah kuşaklarında haber sunucusu olarak görev yaptı. Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (International Federation of Business and Professional Women ; BPW) Boğaziçinin kurucu üyesidir. Ekim 2012'de Haber Türk Tv'ye transfer oldu.