Tokio Hotel

Tokio Hotel, bir Alman pop rock grubu. Grubun çalışmaları arasında dört adet bir numara single bulunmaktadır. Şimdiye kadar en çok liste başarısını Almanya ve Avusturyada elde etmişlerdir.

İlk olarak 2001de Devilish adıyla kurulan grubun üyeleri, yetenek gösterilerinde ve küçük konserlerde çalmaya başlamıştır. Bill Kaulitz, 2003te (çeyrek finalinde elendiği) çocukların Yıldız Aramasına katıldıktan sonra, müzik yapımcısı Peter Hoffmann tarafından keşfedilir. Devilish, adını Tokio Hotele (Tokio, en çok konser vermek istedikleri yer olan çok sevdikleri Tokyonun Almancasıdır ve Hotel de turnelerde hep otellerde kaldıkları için) çevirir ve Sony BMG onlarla bir sözleşme imzalar. Hoffman; David Jost ve Pat Benzneri yaratımcılar ve yazarlar takımına alır ve üyelere şarkı yazma ve enstrüman çalma eğitimi vermelerini sağlar. Bununla beraber, ilk albümlerinin basımından kısa bir süre sonra Sony sözleşmeyi bitirir. 2005te Universal Müzik Grubu, Tokio Hotel ile sözleşme imzalar ve bir satış planı geliştirir. Basement Jaxx, Melodik Pinpon, Bob Sinclar ve Givichy Universal gibi birkaç DJ Tokio Hotel şarkılarını tekrar düzenler.

Bill Kaulitz, yeni albümün ismini açıkladı: "Humanoid"! Yeni albüm için ’insana benzeyen’, ’insansı’ anlamındaki "Humanoid" ismini seçen Tokio Hotel, yeni şarkıların birçok müzikseveri şaşırtacağından emin.

"Bu albüm farklı duygularımızı, düşüncelerimizi, yeni umutlarımızı ve düşlerimizi anlatıyor. Ortaya çıkan şarkının birden fazla ifade biçimi olabiliyor. Biz de onu en iyi şekilde yorumlayabilmek için çabalıyoruz." diyor Bill Kaulitz. "Humanoid" adını taşıyan albümün 6 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

"Grup adını Dünya’ya duyurunca bir çok güzel şeyler olduğu gibi kötü komplolar,söylentiler ve dedikodular gezindi.Grubun baş vokalisti Bill kaulitz’e "gay" gibi anlamsız ve ilgili olmayan söylentiler ortaya çıkınca Kaulitz bir çok röportajda kendisinin eşcinsel olmadığını defalarca desede yinede "gay" söylentisi üstünden gitmedi.Ne büyük şanssızlık ki Kaulitz TH’nin yükseldiği dönemde Akut Laranjite yakalandı ve Ses tellerinde kist olduğu ortaya çıktı.Durumu ciddi olan Kaulitz Hamburg’daki hastanede bir ameliyat geçirdi.Ameliyat başarılı geçince Bill Kaulitz’in ses telleri eski haline geldi.Ancak DR. Kaulitz’in 10 gün tek bi kelime bile etmemesini istedi.Kaulitz 10 gün boyunca tek kelime bile etmedi.Hatta kendinden 10 dk. büyük olan ikizi Tom Kaulitz:-Bill bütün gün tek kelime bile etmiyor.TV’de sürekli Prison Break’in DVD’sini koyup izliyor" dedi. Her ne kadar Doktorların Bill Kaulitz’in Sigara içmemesi konusunda kesin uyarıları olsa da, Kaulitz ameliyattan sonra bir partide sigara içerken yakalandı. Bir yıl aradan sonra 3 Ocak 2009’da baterist Gustav Scharfer ufak bi apandist amliyat geçirdi.Aynı yıl yine arabasıyla tranvaylara çarptığı için 1000 € ödemek zorunda kaldı.

Üyeler
Bill Kaulitz - (d. 1 Eylül 1989)
Tom Kaulitz - (d. 1 Eylül 1989)
Georg Listing - (d. 31 Mart 1987)
Gustav Schäfer - (d. 8 Eylül 1988)