Ünal Yıldırım

Ünal Yıldırım


Ünal Yıldırım, 1951 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokulu babasının öğretmen olması nedeni ile değişik yerlerde, orta okul ve liseyi Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi’nde parasız yatılı olarak bitirdi. 1975 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1979 yılında Eskişehir Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Ardından sırasıyla Sivrihisar (Eskişehir), Mahmudiye (Eskişehir), Pazaryeri (Bilecik) ve Sarıcakaya (Eskişehir) Kaymakam vekilliklerinde bulundu.

1981 yılında asaleten Sorgun (Yozgat) Kaymakam’ı ve o günün gereği olarak Belediye Başkanlığı’nı birlikte yürüttü. Daha sonra Çamardı (Niğde) Kaymakamı, Cat (Erzurum) Kaymakamı, Van Vali Yardımcılığı ve Şırnak Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Amasra Kaymakamlığı görevinde iken bir yıl süreyle A.B.D.’de yurt dışı görevinde bulundu. Uzunköprü (Edirne) Kaymakamlığı, Burdur Vali Yardımcılığı ve Düzce Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.

1 Kasım 2005 tarihinden itibaren Bilecik Vali Yardımcılığı görevine başladı. Ünal Yıldırım, evli ve bir çocuk babasıdır.