Vural Demirtaş

Vural Demirtaş


Vural Demirtaş, 1951 yılında Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Çatak köyünde doğdu. Lise öğrenimini Silifke ilçesinde tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdari Bilimler Bölümü’nü 1975 yılı Haziran döneminde bitirdi.

Yüksek öğrenimini İçişleri Bakanlığı’ndan aldığı burs ile tamamladığı için aynı yıl Bakanlık teşkilatında memuriyete başladı, akabinde kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, sırası ile Soma’da kaymakam refikliği, Ünye, Yıldızeli ve Silopi ilçelerinde ise kaymakam vekilliği görevinde bulundu.

Kars Vali Yardımcılığı ve Kağızman Saydam Tuz Rafinerisi Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinden sonra, Vize ilçesinde kaymakamlık yaptı. Aksaray Vali Yardımcısı iken, 1992 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil öğrenimi için İngiltere’ye gönderildi. 1994 yılında atandığı Develi Kaymakamlığı’ndan sonra, Kilis’te kaymakamlık yaptı. Kilis’in il olması üzerine altı ay Vali Vekilliği görevinden sonra, Erdek’e kaymakam olarak tayin edildi. Daha sonra ise beş yıl süre ile Tire’de kaymakamlık yaptı. Belirtilen görevlere ek olarak, Kilis ve Tire Organize Sanayi Bölgeleri Müteşebbis Üyeliği yaptı. Trabzon Vali Yardımcılığı görevinden Nevşehir Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Vural Demirtaş, evli ve iki çocuk babasıdır.