Walther Nernst

Walther Nernst

Walther Hermann Nernst Briesen, Batı Prusya, içinde 25 Haziran 1864 tarihinde doğdu. Babası Gustav Nernst, bir bölge yargıcı oldu. Onun erken okul yıllarından Graudentz, ve harcanan daha sonra Zürih, Berlin ve Graz Üniversiteler (Ludwig Boltzmann ve Albert von Ettinghausen için gitti), fizik ve matematik eğitimi, Würzburg (Friedrich Kohlrausch) Devam etmeden önce burada 1887 yılında mezun olan elektromotor kuvvet ısıtılmış metal plakalar manyetizma tarafından üretilen bir tez. O Leipzig Üniversitesi, nereye van ’t Hoff ve Arrhenius zaten kuruldu Wilhelm Ostwald katıldı ve fiziksel kimyagerler bu seçkin firma bu Nernst önemli yaptığı araştırmalar başladı. 1894 yılında Fizik Sandalyeler, Münih ve Berlin’de davetleri aldılar yanı Fizikokimya Koltuğu için Göttingen olarak. O, bu ikinci daveti kabul Göttingen Enstitüsü Fiziksel Kimya ve Elektrokimya için kurulan ve Direktörü oldu. 1905 yılında, Berlin Üniversitesi’nde daha sonra Fizik, yönetmen yeni kurulan "Physikalisch biri haline Kimya Profesörü olarak atandı-1924 Chemisches Enstitüsü" içinde. O Bu konumda 1933 yılında emekliliğine kadar kaldı.

Elektrokimyada Nernst erken çalışmalar ilk çözümü iyonların önemini kabul Arrhenius ’ayrışma teorisi ilham edildi. 1889 yılında bir çözüm içine elektrotlar ve iyonları kuvvetleri çözünmüş iyonların ozmotik basınç karşı olduğunu dağılması "bir" elektrolitik basınç üstlenerek galvanik hücre teorisi elucidated. O hangi koşullar tanımlanan denklemler elde Aynı yıl hangi tarafından katı doymuş çözümlerinden precipitate. Onun ısı teoremi, Üçüncü Kanunu Termodinamiğin olarak bilinen, 1906 yılında geliştirilmiştir. Bu en fazla bir çalışma sürecinden ısı sıcaklıklarda gelişti hesaplanan olabilir mutlak sıfıra yakın elde edilebilecek - önceki fikirleri sıcaklığın etkisi dikkate yoktu - ve birçok kimyasal reaksiyonlarda denge koşulları artık kesin olarak çalıştım olabileceğini gösterdi. Teorik uygulamalarına ek olarak, yakında teoremi sanayi sorunlarına, amonyak sentezinde hesaplamalar induding uygulandı.

Nernst ve Berlin’de öğrencilerinin birçok önemli fiziko-kimyasal ölçümler, özel katıların çok düşük sıcaklıklarda ve buhar yoğunluklarının yüksek sıcaklıklarda az ısıtır özellikle tayin yapmaya başladı. Tüm bu kuantum teorisinin bakış açısından kabul edildi.

Fotokimya 1918 yaptığı çalışmalarda onun zincir reaksiyonu atom teorisi götürdü. Bu bir kuantum bir kez enerji içinde ücretsiz atomlar oluşan bir reaksiyon başlatmıştır varsayılır, bu oluşan atomlar kendilerini daha fazla boş atom ve SO kurtuluş diğer molekülleri ayrıştırmak olabilir. Reaksiyon böylece daha fazla dış girişimlerine olmadan uzun süre devam edebilir.

Nernst mekanik ve düşünceli idi o her zaman ön planda sanayi bilimsel araştırma sonuçları başvuru yollarını oldu. Onun gelişmiş elektrik ışığı, Nernst Işık, seramik bir gövde kullanılmış ve önemini kabul olabilir geliştirilmiştir filamentler tantal ve tungsten değildi. Hangi radyo amplifikatörler ile sondaj kurulu Onun yerine elektrikli piyano, müzisyenler arasında kazanç kabul etmedi. Daha sonraki yıllarda, o Astrophysical teorileri, hangi ısı teoremi önemli uygulamaları olan bir alanda kendini işgal etti.

O Kimya 1920 için Nobel ödülü aldı termokimya çalışmalarım için. Diğer birçok ayrımlar ve ödüller ona bilime yaptığı katkılar için ihsan edilmiştir.

Elektrokimyaya Walther Nernst temel katkıları, çözümleri teorisi, termodinamik, katı hal kimyası ve fotokimya monografiler bir dizi, kaydedilir ve birçok gazetede öğrendim toplumlar, vb adlı kitabı Theoretische Chemie vom Standpunkte der Avogadro’schen Regel und der Thermodynamik Avogadro kural ve termodinamiğin açısından (Teorik kimya) ilk kez 1893 yılında basılmış ve onuncu baskısı 1921 yılında 1923 yılında (beşinci İngilizce baskısı çıktı). A. ile birlikte Schonflies he), 1923 yılında onuncu baskısı ulaşmış bir ders kitabı mathematische Behandlung der Naturwissenschaften doğal bilimlerin matematiksel çalışma (Giriş die Einführung yazdı. Onun diğer kitapları, onun monografi da İngilizce (Yeni Isı Teoremi, 1926) yayımlandı und experimentellen Grundlagen des neuen Wärmesatzes (1918, ikinci baskı 1923) theoretischen Die. Nernst 1892 yılında Emma Lohmeyer evlendi. Onlar hem Birinci Dünya Savaşı’nda öldürüldü iki oğlu ve üç kızı vardı. Onun en sevdiği pastimes avcılık ve balıkçılık edildi. O Berlin’de 18 Kasım 1941 tarihinde öldü.