Facundo Arana

Facundo Arana

Jorge Facundo Arana Tagle Von Berbard (d.31 Mart 1972,Buenos Aires),daha çok Facundo Arana olarak bilinen yirmiden fazla televizyon dizisinde oynayan Arjantinli aktör.

Biyografi
15 yaşındayken en iyi arkadaşı Alicia Muzzio tarafından drama derslerine götürüldü. 1989 yılında kendisine,doktorlar tarafından kanser olduğu söylendi.5 yıl gibi bir süre boyunca tıbbi tedavi gördü. Facundo, bir gün tren istasyonunda saksafon çalarken bir sokak müzisyeni tarafından keşfedildi.Facundo, kendini keşfeden bu sokak müzisyeni ile 10 ay boyunca çalıştı.Facundo’nun ünü yayılmaya başladı ve Arjantin’in Channel 9 adlı tv kanalında ’Alta Comedia’, ’Marco el Candidato’,’Hermana Mayor, La’, ’Perla Negra’ gibi dizilerde boy göstermeye başladı.
1995’te "Montaña rusa, otra vuelta" adlı gençlik dizisinin oyuncu listesinde yer almayı başardı. 1996 yılında romantik,kıskanç,sert bir erkeği canlandırdığı "Sueltos" adlı sitcomda oynadı. Facundo’nun şansı 98-99 yıllarında Natalia Oreiro ile başrolünü oynadığı Muñeca brava adlı dizide dönmeye başladı.Rolü ile sağladığı başarıyla kendi ülkesinde ve bir çok yabancı ülkede tanınmaya başlandı ve rüya çifti oluşturdular.Facundo bu dizi ile elde ettiği popülaritesini 2000 yılına kadar süren "Buenos vecinos" adlı sitcomda devam ettirmeye çalıştı.
2006 yılında Natalia Oreiro ile tekrar biraraya gelerek Sos Mi Vida dizisinde başrol oynadı.10 Mayıs 2008’ de model Maria Susini’ den India adında bir kızı oldu. Çiftin 19 Ekim 2009’ da Yaco ve Moro adlarında ikiz bebekleri dünyay