Fairuz Derin Bulut

Fairuz Derin Bulut

Fairuz Derin Bulut 1996 senesinde kuruldu. 2000 yılına kadar sadece beste çalışmaları yaptı. 2001 yılı "6. Roxy Müzik Günleri" adlı yarışmada finalist olarak yarıştı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği "Battle Of The Bands" yarışmasında 3. Oldu. 2002 yılı "7. Roxy Müzik Günleri"nde jüri ödülü aldı. Bir çok radyo da (Açık Radyo, Radyo D ,v.s) canlı performans sergiledi. Ayrıca birde Trt konseri bulunuyor. Harbiye Cemil Kopuzlu açık hava tiyatrosunda bir gençlik festivalinde çalmıştır. Aralarında Mimar Sinan, Boğaziçi, Odtü gibi üniversitelerin olduğu birçok bahar şenliğinde çalmıştır. 2002 de düzenlenen Ömerli H2000 festivalinde ana sahnede çalmıştır. Bunların dışında bir çok bar konseri bulunuyor.

Underground piyasada Haleti Ruhiye "Kundante" adlı demo albümü bulunuyor. Henüz yasal bir albümü olmamasına rağmen istanbul içinde ve diğer şehirlerde hatırı sayılır bir kitleye sahiptir.
Fairuz derin bulut içinden geleni çal ve söyle, müzikte herşeyi, her sesi kullan mantığıyla ; müziğinde hiç bir kural ve sınırlamaya yer vermemiştir.

Fairuz Derin Bulut :
Gitar&vokal : Demir Kerem Atay
Org&vokal: Okan Yılmaz
Davul:Güçlü Başarır
Bas:Taha Rıza Özmen
Darbuka : Ömür Güray Gürman