Hakan Karahan

Hakan Karahan

Hakan Karahan 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Robert College’de bitirdi. Yüksek öğrenimini University of Miami’de işletme üzerine 1983’de tamamladı.

İş hayatına 1984 yılında Cenevre’de Du Pont de Nemours’da atıldı. Türkiye’ye döndükten sonra Sabancı Holding’in çeşitli kuruluşlarında çalışan Karahan, 2003 yılında Murahhas Aza olarak görev yaptığı sırada iş hayatıyla olan ilişkisini noktalamaya karar verdi. Ayrıca sermaye piyasaları ve finansal alanda 1990 - 2003 yılları arasında muhtelif gazete/dergilerde yayımlanmış 70’e yakın makale ve yazıları mevcuttur.

Yazıya, "Yeni Başlayanlar İçin Aikido" isimli spor kitabı ile başlayan Karahan’ın, daha sonra "Kafamdaki Ses" ve "İntizar" adında iki şiir kitabı yayımlandı. İlk romanı "Sürüden Ayrı" 2001 yılında çıktı. Karahan daha sonra, Feramuz Güvenlik dizisinin ilk iki kitabı olan "19" ve "Azrail"i yayımladı. 2006 yılında "Ama Öyle!" adında, 4 denemeden oluşan kitabı yayımlanan Hakan Karahan aynı zamanda "Sağır Oda" dizisinin senaryolarını yazdı, oynadı ve canlandırdığı " Oğuz Bey" karakteri ile ön plana çıktı. Son olarak Feramuz Güvenlik dizisinin son kitabı "Kıyamet Haritası" ile okuyucularının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Tüm lise ve üniversite yaşamı boyunca olduğu gibi, iş hayatına başladığı İsviçre’de de profesyonel voleybol oynayan Hakan Karahan, 1990 yılından bu yana siyah kuşak 3. Dan Aikidocu’dur.