The Athenians

The Athenians

Almanya`da yaşayan Almanya Orta Avrupa’da Kuzey Denizi ile Alpler arasında uzanan bir devlet. Doğusunda Çekoslovakya ve Polonya; güneyinde Avusturya, İsviçre; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; kuzeyinde Danimarka ve Kuzey Denizi yer alır. Almanya, birisi Baltık Denizinde, diğeri Kuzey Denizinde iki adaya sahiptir. Baltık Denizindeki Fehmarn Adası 185 km2, kuzeyinde bulunan Sylt Adası ise 99 kilometrekaredir.
Yunan grup ``The Athenians``,
Mikis Theodorakis`in, Mikis Teodorakis

Costa Gavras`ın Constantinos Gavras (Doğumu: 12 Şubat 1933, Loutra-Iraias, Yunanistan). Film yönetmeni.

1969`da çektiği ve Yunanistan`da genaraller cuntasının iç yüzünü anlattığı Z ve yine Gavras`ın Latin Amerika diktatörlüklerini anlattığı Sıkı Yönetim filmleri için yaptığı müzikleri yorumlamıştır.

Albümdeki Z adlı şarkıyı daha önce Yunanistan Cumhuriyeti Balkan Yarımadasının güneyinde, kuzeyden Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, Doğudan Türkiye, güneydoğudan Ege Denizi, güneyden Akdeniz ve batıdan Adriyatik Denizi ile çevrili ülke. Başkenti Atina olan ülkenin nüfusu 10.665.989 kişidir. Resmi dili Yunanca, dini Hıristiyanlık (İslamiyet, Batı Trakya) ve para birimi Euro’dur.
Türkiye`de Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey yarımkürede, Avrupa ve Asya kıtalarının kesişme noktasında bulunan bir ülke. Ülke topraklarının büyük bir bölümü Anadolu yarımadasında, kalanı ise Balkan Yarımadası’nın uzantısı olan Trakya’da bulunur. Ülkenin üç yanı Akdeniz, Karadeniz ve bu iki denizi birbirine bağlayan Boğazlar ile Marmara Denizi ve Ege Denizi ile çevrilidir. Komşuları Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, İran, Irak ve Suriye’dir.
Grup Yorum Grup Yorum 1985 yılında üniversite öğrencileri tarafından İstanbul`da kurulan bir müzik grubu. Grubun şarkıları ve üyeleri, sol görüşün temsilcileridir.

Hoşçakalın Dostlarım adıyla yorumlamıştı.

The Athenians`in ikinci albümleri ise Zorbas adıyla çıktı. O da Theodorakis`in yaptığı bir film müziğinden almıştı ismini.

The Athenians`in 1999 yılında müzikseverlerin huzuruna çıkardığı Z Canto General isimli albümlerinde yer alan ``Poala 11099`` parçasını herkesin dinlemesin öneririm.