Merih Ermakastar

Merih Ermakastar

Merih Ermakastar, (d. 10 Mayıs 1975, İstanbul) Türk şarkıcı ve sinema oyuncusu.

Çocukluğu ve gençliği
İlkokulu, Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu’nda okudu. Ardından, Anadolu Lisesi sınavlarını kazanarak, Saint Joseph’de 1 sene öğrenimine devam etti. Orta öğretiminde Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarında trompet ana sanat dalı, lisede ise Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi müzik hazırlık okulunu bitirdi.
Burada 3 yıl yatılı olarak okudu. Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu Kadro Sınavını kazanarak 657’ye tabii devlet memuru oldu. 3 sene sonra ise görevinden istifa etti. Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı. Dokuz yaşından beri piyano on iki yaşından beri de trompet çalıyor.

Müzik kariyeri
8 Ağustos 2000 tarihinde Cenk Eren’e vokal yapmaya basladı. 2001-2002 yılları arası People ve Andon adlı barlarda trompet şovu yaptı. Bunların yanı sıra Reina’da da trompet şovu yaptı. 2002’de Mehmet Ali Erbil’in sunmuş olduğu Çarkıfelek’te trompet çaldı.
2003 yılının Mayıs ayında ise Arma müzik şirketinden Can Ayazım adlı ilk ve tek albümünü çıkardı. Bu albümün ilk klibi, albümünde çıkış parçası olan Acı Bana Yetmiyor adlı parçaya çekildi. Sahnelerde sadece ismi olan Merih’i kullandı.
Bu albümden sonra müzik camiasında fazla bir boy göstermedi, fakat Serdar Ortaç’a vokal yapmaya devam etti.

Oyunculuk kariyeri [
Merih Ermakastar, oyunculuk kariyerine 1982 yılında vizyona giren O Kadın ve Leyla ile Mecnun filmlerinde küçük bir çocuğu canlandırdı.
1997 yılında Hiç Bana Sordun mu ?, 1998 yılında Affet Bizi Hocam, 2000 yılında Üvey Baba ve Üzgünüm Leyla, 2004 yılında Çemberimde Gül Oya ve 2005 yılında Davetsiz Misafir adlı dizilerde rol adı. Son olarak Binbir Gece adlı dizide Mert adında bir bar sahibini canlandırmaktadır.

Özel hayatı
2 Eylül 2007 tarihinde Zeynep Hanım ile Tao’da gerçekleştirilen törenle evlendi. Aynı zamanda koyu bir Galatasaray taraftarıdır.