Hale Arpacıoğlu

Hale Arpacıoğlu

1952 yılında İzmir’de doğdu. Arnavutköy Amerikan Kız Kolejini bitirdi. 1971’de ABD’ye giderek Portland Community Kolejinde bilgisayar öğrenimi gördü.

Hale Asaf

Hale Asaf

1905 yılında, İstanbul Kadıköy’de Baklatarlası civarında yer alan Dr. Rasim Paşa Konağı’nda doğdu. Meşrutiyet Dönemi ilk kadın ressamlardan Mihri Müşvik Hanım’ın yeğenidir.

Hale Sontaş

Hale Sontaş

1943’te İstanbul’da doğdu. Bir süre İstanbul Üniversitesinde sanat tarihi okuduktan sonra 1962'de İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümüne girdi.

Halil Akdeniz

Halil Akdeniz

Türk ressamı (Antalya 1944). Gazi Eğitim Enstitüsü Resim İş bölümünü bitiren (1965) Halil Akdeniz, Berlin Güzel Sanatlar Akademisi’nde

Hamit Görele

Hamit Görele

Hamit Görele (d. 1903, Görele - ö. 6 Haziran 1980, İstanbul) Türk ressam. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde ve Mühendis Mektebi’nde (1

Harika Lifij

Harika Lifij

7 Nisan 1896 tarihinde Amasya'da doğdu. Babası Amasya'ya tayin edilen ilk hükûmet tabibi olan Doktor Seyit Ahmetzade İbrahim Şazi Bey, annesi Melek Hanım'dır.

Hasan Behzat Feyzullah

Hasan Behzat Feyzullah

“Truva’nın Dirilişi” eserinde mitolojik betimlemelerden yararlandı. Gerçeküstücü biçimde yorumlayarak eserler vermektedir. 2010 ve 2013’te Ankara’da iki kişisel sergi açtı.

Hatice Kılıçaslan

Hatice Kılıçaslan

1965 yılında İzmir'in Kiraz ilçesi Çömlekçi Köyü'nde doğdu. 1984'de Dokuz Eylül Üniversi

Hikmet Onat

Hikmet Onat

1910 yılında okuldan mezun olduktan bir yıl sonra Maarif Nezereti bursu ile Paris’e resim eğitimi için gönderildi. Paris’te I’Ecole National Superior des Beaux Arts’a (Ulusal Güzel Sanatlar Okulu) devam etti, bu okulda atölye hocalığını Anne Cormon yaptı.

Hilmi Özbay

Hilmi Özbay

1945 yılında Malkara Tekirdağ’da doğdu. 1959’da ilkokulu bitirdi ve Kepirtepe İlköğretmen Okulu sınavlarını kazandı. 1962 yılında İstanbul Çapa İlköğretmen Okulu resim semineri sınavlarını kazandı.

Hüseyin Avni Lifij

Hüseyin Avni Lifij

15 yaşındayken Demiryolları Müdürlüğünde işe başladı, bu arada özel Fransızca dersleri aldı.

Hüseyin Avni Öztopçu

Hüseyin Avni Öztopçu

12 Şubat 1962’de Erzincan’da doğdu. 1984 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünde lisans tamamladı.