Hüsnü Bayramoğlu

Hüsnü Bayramoğlu

15 Şubat 1935 tarihinde Karabük'ün Safranbolu ilçesinde doğdu. Babası Safranbolu Risale-i Nur talebelerinden Hıfzı Bayramoğlu tarafından 14-15 yaşlarındayken Said Nursi'nin hizmetine verildi ve vefatına kadar bu görevde kaldı.

Babası Hıfzı Bayramoğlu 1942'de Said-i Nursi Kastamonu'dayken ziyaretine gidip “İki tane oğlum var.” dediğinde Said Nursi'de ona “Sana risale vereceğim, bunları yazacaksınız, okuyacaksınız, neşredeceksiniz; sizin hanenizi Medrese-i Nuriye kabul ediyorum. Hem seni, hem aileni, hem de Hüsnü ve Yılmaz'ı talebeliğime kabul ediyorum.” dedi. Eve dönünce evlatlarına “Ben böyle büyük bir zatı ziyaret ettim, size selamı var, size dua etti, sizi tanıyor.” dedi. O zaman yedi yaşında olan Hüsnü Bayram risaleleri yazmaya başladı.

Nur cemaatinin Meşveret Grubu lideri olarak bilinmekteydi. Bayramoğlu kendisini “Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi ve hizmetkârı, Hizmet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı” olarak tanıtmaktaydı. 18 Nisan 2021 tarihinde koronavirüsten dolayı vefat etti.