Fahir Aksoy

Fahir Aksoy

1918 yılında İstanbul’da doğdu. Sanat yaşamına öykü yazarak başladı. İkinci Dünya Savaşı içinde gelişen yeni edebiyat akımına uydu

Fahrelnisa Zeid

Fahrelnisa Zeid

7 Ocak 1901'de, İstanbul'da ailesinin Büyükada'daki köşkünde doğdu. Şakir Paşa ailesi olarak anılan ve sanatçılar yetiştiren bu ailenin ortanca kızıdır. Edebiyatçı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın kardeşidir.

Fatma Tülin Öztürk

Fatma Tülin Öztürk

1950’de İstanbul’da doğdu. Resim yapmaya çocukken başladı. 1971 yılında Özer Kabaş atölyesinde resim çalışmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi'nde dil ve edebiyat alanında eğitimini sürdürdü.

Feryal Taneri

Feryal Taneri

1952 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk sanat eğitimini İstanbul'da, Ressam Fuat Bey'den aldı. Mustafa Esirkuş'la yağlı boya ve desen çalışmaları yaptı.

Feyhaman Duran

Feyhaman Duran

Okulda Hüsn-i Hat derslerinde başarı gösterdi. Bir yandan da tarama mürekkebi, çini mürekkebi ve yağlı boya ile resimler yapmaya başladı.

Fikret Muallâ

Fikret Muallâ

Fikret Muallâ, (tam adıyla Fikret Muallâ Saygı) (1903 - 1967) 20. yüzyılın dünyaca ünlü Türk ressamı. Çalkantılı ve bohem yaşam tarzı

Filiz Başaran

Filiz Başaran

1951’de Edremit’te doğdu. 1973 yılında Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Resim Bölümünden mezun oldu. 1977 yılında Salzburg Yaz Akademisinde çalıştı.

Firdevsi Feyzullah

Firdevsi Feyzullah

Resim eğitimine Cumhuriyet Resim Lisesinde devam etti. 1983 yılında Taşkent Devlet Güzel Sanatlar Akademisine girdi.

Florine Stettheimer

Florine Stettheimer

19 Ağustos 1871 tarihinde, New York Rochester'da doğdu. Zengin bir ailenin beş çocuğunun en küçüğüydü. 1892'den 1895'e kadar New York'taki Sanat Öğrencileri Birliği'nde eğitim gördü, sonra kız kardeşlerinden ikisiyle birlikte Avrupa'yı dolaştı, Almanya'da

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Altı yaşındayken geçirdiği çocuk felcinin sonucu olarak bir bacağı engelli kaldı, kendisine "Tahta Bacak Frida" dendi. Bu engeline rağmen genç kızlık çağında, dönemin en iyi eğitimini veren Ulusal Hazırlık Okulunda okudu.

Funda İyce Tuncel

Funda İyce Tuncel

1968 yılında Ankara`da doğdu. Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Resim İş Bölümü`nde öğrenim gördü. 1992-1995 yılları arası

Füsun Sağlam

Füsun Sağlam

1953’te İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini High School’da tamamladı. 1977 yılında Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Grafik Bölümünü bitirdikten sonra Avustralya’da grafiker-illüstratör olarak çalıştı.